© 2017 Aktivt Föräldraskap - Active Parenting

Familjeakademin

Viksbergs Säteri
152 95 Södertälje

 

Hemsida: www.familjeakademin.se
Telefon: 08-550 940 44

Epost: info@aktivtforaldraskap.se

Följ oss

Vill du gå en föräldrakurs i Aktivt Ledarskap?

Här hittar du utbildade Gruppledare som leder kurser runt om i landet. 

Om du inte hittar ditt län/kommun, kontakta oss så hjälper vi dig vidare.

Kalmar
Oskarshamn
Christina Lindqvist

 christina.lindqvist@oskarshamn.se


Charlotte Enerfelt

 charlotte.enerfelt@oskarshamn.se
 

Moreno Kodelja 
moreno.kodelja@oskarshamn.se

 

Marie Söderblom
 marie.soderblom@oskarshamn.se

Marina Swallings

marina@swallings.se

Torsås

Carina Johansson
Carina.Johansson2@torsas.se

Västervik

Stefanie Kniepmeyer

stefanie.kniepmeyer@vastervik.se

Kronoberg

 

Ljungby


aktivtforaldraskap@ljungby.se

Uppvidinge


Nenita Thörn 
nenita.thorn@uppvidinge.se 
Hemsida

 

Växjö


Carina Moser 
carina.moser@vaxjo.se 
Hemsida

Stockholm

 

Stor-Stockholm
 

Linda Michelin 
linda@hallbarvardag.nu 
Hemsida

Elisabet Eriksson 
info@elisabeteriksson-irelation.com
 Hemsida
 

Jojo Tuulikki Oinonen 
jojo@skam.nu 
Hemsida
 

Anna-Karin Söderström 
annakarins@telia.com
 

Sofie Öhman

Värmland


Karlstad


Linda Häggkvist 
linda@mammakliniken.se
070-3132933

 

Årjäng


Maria Svantesson 
maria.svantesson@arjang.se 

Västra Götaland

 

Bollebygd


Marie-Louise Andrén Fridén 
marie-louise.andre-friden@bollebygd.se  
Hemsida

 

Kristina Sunebrand
kristina.sunebrand@bollebygd.se

Härryda


Malin Sjöman
malin.sjoman@harryda.se

 

Mark


Lina Sjöstrand 0320 – 21 72 71 
lina.sjostrand@mark.se  
Hemsida

Sara Lindeberg
Sara.lindeberg@mark.se

Mellerud

Helena Hultman
Helena.hultman@mellerud.se

Ulla Larsson

Ulla.larsson@mellerud.se

Halland

 

Varberg


Liceth Christianssonliceth.christiansson@varberg.se

 

Skåne

 

Bjuv


Anna-Maria Troedsson
 anna-maria.troedsson@bjuv.se 
Hemsida

Anna Hedin
anna.hedin@bjuv.se

Helena Gunnarsson
helena.gunnarsson@bjuv.se

Bjärred

Elisabeth Persson
elisabeth.persson@bjerred.se


Båstad

Christel Brandt 

christel.brandt@bastad.se

Kristina Johansson 
familjecentralen@bastad.se

Hässleholm

Barn och Ungdomssupporten
bou-supporten@hassleholm.se​


Höganäs


Kristina Lundgren
 glantanfamhus@hoganas.se 
Hemsida

 

Britt-Marie Forhaug-Ling

Britt-Marie.Forhaug-Ling@hoganas.se

Klippan


Marie Krizsan 046-739011 
marie.kriszan@klippan.se

 

Bent Andersson
bent.andersson@klippan.se

Kävlinge


 

Cina Hagström Persson
cina.persson@kavlinge.se


Landskrona


Viktoria Fransson 0733-473450
 viktoria.fransson@landskrona.se 
Hemsida


Lomma


Elisabeth Persson 070-6624046
 elisabeth.persson@montessoribjerred.se 
Hemsida

Lund
Annika Möttus
annikamottus@me.com

Osby

Jennie S Krznaric

jennie.sjogren@osby.se

Lisa Engman

lisa.engman@osby.se

Perstorp
 

Linda Levin

linda.levin@perstorp.se

 

Anette Lundahl

anette.lundahl@perstorp.se

 


Simrishamn


Niclas Björnén 0414-81 95 11 
niclas.bjornen@simrishamn.se 
Hemsida

Ing-Marie Lennartsson 
ing-marie.lennartsson@simrishamn.se 
Hemsida

 

Åstorp


Ingela Lindström 
ingela.lindstrom@astorp.se 
Hemsida

 

Ängelholm
Christine Lennartson 
christine.lennartson@engelholm.se 
pdf


Örkelljunga


Ingela Andersson 070-6416774
 Ingela.andersson@orkelljunga.se

Jeanette Malmberg

Jeanette.Malmberg@orkelljunga.s